25e Jaarcongres SalarisNet
  • Home
  • Praktische informatie
    • Praktische informatie
    • Corona update
  • Programma
  • Sprekers
  • Impressie 2019
  • Inschrijven
25e Jaarcongres SalarisNet
25e Jaarcongres SalarisNet
  • Home
  • Praktische informatie
    • Praktische informatie
    • Corona update
  • Programma
  • Sprekers
  • Impressie 2019
  • Inschrijven

Programma 2020

 

De uitzendingen vinden plaats op 24, 25 en 26 november 2020 van 13:00 uur tot 15:30 uur, inclusief een pauze.

Het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.

24 november

 
  Actualiteiten uit Den Haag - Alle veranderingen in de loonheffingen voor 2021 op een rijtje

Peter Hoogstraten

De actualiteiten uit Den Haag komen dit jaar druppelsgewijs binnen. De Tweede Kamer spreekt en stemt in november over deze plannen. Op het jaarcongres zet Peter Hoogstraten deze voor u op een rij. Aan het einde van deze sessie weet u welke (wettelijke) wijzigingen in 2021 van kracht worden.

  • Verlaging van het tarief eerste schijf en verhoging van de arbeidskorting
  • Veranderingen in de WKR: scholing bij vroegere arbeid en aanpassing van de vrije ruimte
  • Nieuwe regels voor de waterstof- en zonnecelauto en de bijtelling voor overige auto’s op een rij
  • Hoe luiden de regels voor de netto zorgbonus van € 1.000 en gelden deze ook voor zzp’ers?
  • Het laatste jaar levensloopregeling met aanvullend overgangsrecht
  • Wat houdt de BIK, de baangerelateerde investeringskorting, in? Voor 2021 en 2022 is elk jaar 2 miljard subsidie te verlenen. Daar wil je, nee daar moet je het fijne van weten.
  • Dit najaar start de pilot met de webmodule voor opdrachtgevers. Duidelijkheid over de kwalificatie van de arbeidsrelatie, maar is dat de gewenste duidelijkheid? En wijzigt de Wet DBA nog deze kabinetsperiode?


Peter is landelijk vaktechnisch coördinator loonheffingen bij de Belastingdienst. Daarnaast is hij o.a. docent aan verschillende universiteiten en is hij auteur van het boek 'Werkkostenregeling' en co-auteur van 'Wet DBA, van VAR naar modelovereenkomsten'. Zijn nevenwerkzaamheden verricht hij op persoonlijke titel.

 

De gevolgen van het pensioenakkoord, nu al aan de slag of nog even wachten?

Hans Kennis

De impact van het pensioenakkoord wordt langzaam duidelijker. Hans geeft u inzicht in de laatste ontwikkelingen.

  • Wordt het pensioenstelsel moderner?
  • Welke afspraken zijn er inmiddels al gemaakt?
  • Is het slim nu alvast voor te sorteren met uw pensioenregeling?

Steeds meer cao’s pakken de ruimte die het pensioenakkoord biedt om mensen vanaf 1 januari 2021 eerder te laten uittreden. Wat zijn de mogelijkheden en is dit interessant voor uw bedrijf?

Ook biedt het kabinet mogelijkheden voor duurzame inzetbaarheid. Bent u op de hoogte van de laatste mogelijkheden?

Hans Kennis geeft inzicht in de wijzigingen en de gevolgen voor werkgever en werknemer.

Leerpunten van deze sessie:

  • Inzicht in de pensioenvraagstukken waar bedrijven in 2020 en 2021 mee te maken krijgen;
  • Inzicht in het pensioenakkoord en de zaken die inmiddels zijn uitgewerkt ;
  • Het toepassen van de mogelijkheden die het pensioenakkoord biedt op gebied van eerder uittreden en duurzame inzetbaarheid worden;
  • Het voorsorteren op het pensioenakkoord ;
  • Overzicht van de pensioenvraagstukken 2021.

 

25 november

 
  Actualiteiten sociale zekerheid en toekomst arbeidsmarkt

Marjol Nikkels-Agema

Deze sessie behandelt de laatste stand van zaken omtrent de sociale zekerheidswetgeving. De corona-uitbraak maakt nogmaals duidelijk hoe belangrijk het is dat we een goed sociaalstelsel hebben.

Onzekerheid over werk en inkomen veroorzaakt ziekmeldingen. Er is verwarring over de definitie van arbeidsongeschiktheid. Wanneer is iemand wel of niet terecht ziek?

Er zijn grote vertragingen ontstaan bij de WIA-beoordelingen. Wat moet de werknemer dan doen? En wat gaat er nu wel of niet veranderen en waarom?

In deze sessie komt aan bod:

  • Corona en de definitie van arbeidsongeschiktheid
  • De Werkwijzer Poortwachter en Corona
  • De Wet maatregelen loondoorbetaling bij ziekte en WIA
  • Plannen voor de gedifferentieerde Aof-premie per 2022
  • De werking van de hybride markt WGA en de Werkhervattingskas 2021
  • Stand van zaken omtrent de WIEG en het deels betaald ouderschapsverlof
  • Wijzigingen wet Banenafspraak Quotum Arbeidsbeperkten
  • Hoe zit het nu precies met de loonkostenvoordelen?
     

26 november

 
  De verdieping. Met onder andere: WKR, Wet DBA, mobiliteit en actieplan 2021

Jan-Bertram Rietveld

Naast de Haagse Prinsjesdag perikelen is er enorm veel beweging in loonbelastingland. Jan-Bertram gaat in op drie belangrijke ontwikkelingen die uw dagelijkse praktijk kunnen raken:

  1. Het is niet mogelijk om kosten in de werkkosten onder de brengen als dat niet gebruikelijk is. Het is en blijft onduidelijk waar nou precies de grens van die gebruikelijkheid ligt. Vorig jaar heeft de Hoge Raad hier een belangrijke uitspraak over gedaan, maar recent heeft het Haagse Gerechtshof hier een hele bijzondere draai aan gegeven. Wat is de kern van de zaak en wat moet u nu doen?
     
  2. We werken allemaal thuis, maar zijn wel gewend aan onze reiskostenvergoeding en onze vaste kostenvergoeding. Mag die onbelast worden doorbetaald? Een recente wijziging in het Coronabesluit dwingt tot opletten.
     
  3. Het thuiswerken gaat nog langer duren dan we eerst hoopten. Is zo’n keukentafel wel ARBO-proof? Welke vergoedingen mag de werkgever onbelast geven en waar moet hij op letten?

 

  Actualiteiten arbeidsrecht

Eline Beekhuis

Tijdens deze sessie komen o.a. de volgende onderwerpen aan bod:

  • Eerste ervaringen WAB (voornamelijk i-grond en oproepcontracten);
  • Compensatieregeling/slapende dienstverbanden;
  • Noodmaatregelen/reorganisatie;
  • Corona-rechtspraak.

25e Jaarcongres SalarisNet

25e Jaarcongres SalarisNetRegistratiewebsite voor 25e Jaarcongres SalarisNet

25e Jaarcongres SalarisNetreinierheruer@vakmedianet.nl

25e Jaarcongres SalarisNetreinierheruer@vakmedianet.nlhttps://www.aanmelder.nl/113529

2020-11-24

2020-11-26

OfflineEventAttendanceMode

EventScheduled

25e Jaarcongres SalarisNet25e Jaarcongres SalarisNet0.00EUROnlineOnly2019-01-01T00:00:00Z

Nog niet bekendNog niet bekend
PARTNERS

 

 
ORGANISATIE

 

Locatie

Online

 

 

Meer info

Heeft u  vragen over uw registratie of het programma?

Neem contact met ons op via

088 58 40 888 of mail naar inschrijven@vakmedianet.nl

 

Volg ons

Twitter

LinkedIn

 

Vakmedianet. Auteursrecht voorbehouden.
Op gebruik van deze site zijn de volgende voorwaarden van toepassing: Gebruiksvoorwaarden, Disclaimer en Privacy Statement
Vakmedianet logo