14 november 2019

00:00 - 00:00

Het actuele programma treft u aan in de Betondag app. Download deze app via Google Play Store (Android) en Apple App Store (iOS)

09:30 - 10:30

Opening

Maikel Jagroep, Ton Buijink, Henry van de Kamp, Toine van Casteren, Daan Zandbelt, Peter Struik, George Raesens, Rob van Gijzel

10:45 - 11:10

Presentatie Ronde 1

1.1 Panorama Nederland
Daan Zandbelt, College Rijksadviseurs

1.2 RWS voor duurzaam Nederland
Peter Struik, HID RWS

11:15 - 11:35

Presentatie Ronde 2

2.1 Binnenstedelijke ontwikkeling
Bart van Breukelen, TBI

2.2 Waterhuishouding in 2050
Jaap Kwadijk, Deltares

2.3 Parking Weena
Chris Uittenbogaard, SealteQ

2.5 Provinciehuis Antwerpen
Thomas Bockelandt

11:40 - 12:00

Presentatie Ronde 3

3.1 Bereikbaarheid van de binnenstad
Wouter van Mierlo, Utrecht

3.2 Ruimte voor de Randstad
Henk Hartzema

3.3 Zoutlaadpier Delfzijl
Solid Services

3.4 Betonakkoord, stand van zaken
Jacqueline Cramer

3.5 Ontwerpen van 3DCP bouwwerken
Pim van Wylick

12:05 - 12:25

Presentatie Ronde 4

4.1 Mobiliteit in 2050
Richard Savenije, Movares

4.2 Bouwen in hout met ruggengraat van beton
Paul Minartz, Arcadis

4.3 Optimization of concrete production by means of the new generation of hardening accelerators MC-Fastkick
Maria Luisa Perez Vergara

4.4 Docent van het jaar 2019
​​​​​​Maikel Jagroep

4.5 Realiseren van 3DCP bouwwerken
Marijn Bruurs, Witteveen + Bos

12:30 - 13:30

Netwerklunch

13:30 - 13:50

Presentatie Ronde 5

5.1 Programma V&R
Jan Slager en Henrik Hooimeijer, RWS

5.2 Route naar 2050
Robert Koelemeijer, Planbureau voor de Leefomgeving

5.3 De Bastei Schreuderprijs 2019
Ronald Wenting, ABT

5.4 Zalmhaventoren Ontwerp
Freek Schaap, BAM A&E

5.5 Constructeursregister
Paul Rijpstra, Pieters BT

13:55 - 14:15

Presentatie Ronde 6

6.1 Bruggen en kademuren Amsterdam
Annemarij Kooijstra, IB Amsterdam

6.2 Klimaatinstallaties in gebouwen
Dick van der Kooij, Techniplan

6.3 Duurzame betonconstructies
Anthony van den Hondel, Cathodic Protection Advice

6.4 Zalmhaventoren Prefab beton
Byldis

6.5 Case Paaltesten
Martijn van Delft, Allnamics

14:20 - 14:40

Presentatie Ronde 7

7.1 Renovatie Noorderlijn Antwerpen
Richard Venekamp, BAM

7.2 Windmolenpark Wieringermeer 
Hanneke Cammeraat, BAM

7.3 Digitale bank voor normen
BRIS

7.4 Zalmhaventoren Uitvoeringstechniek
Joris Hesselink, BAM

7.5 Hoe omgaan met paalklassefactoren?
Rob van Dorp, Allnamics

14:45 - 15:05

Presentatie Ronde 8

8.1 Instandhouding bruggen
Adri Vervuurt, TNO

8.2 Multiscale testing uit het Microlab
Erik Schlangen, TU Delft

8.3 Keesomstraat Zandvoort
Hermubo

8.4 Te sterk beton
Leo Molenbroek, Heijmans &
Richard Giesen, Bruil

8.5 Circulair ontwerp
Jack van de Palen, Archiview

15:10 - 15:30

Presentatie Ronde 9

9.1 Hoogbouw en constructieve veiligheid
Karel Terwel, TU Delft 

9.2 Zelfhelend beton uit Labo Magnel
Nele de Belie, Universiteit Gent

9.3 Eefdesebrug
Technobeton

9.4 CO2-reductie nieuwe cementen
Edwin Vermeulen

9.5 Circulair viaduct
Dennis Lintzen, Rijkswaterstaat

15:35 - 15:55

Presentatie Ronde 10

10.1 Brandveiligheid van beton
Bas Lottman, Witteveen + Bos

10.2 Wapening en 3DCP uit het structures lab
Freek Bos, TUe

10.4 Trillingsabsorberend schuimbeton
Ihsan Bal, Hanzehogeschool &
Jos Nederstigt, Needs Construction Service

10.5 Circulair cement fundering Heembouw
Arjan Hogenboom

16:00 - 16:30

Uitreiking Betonprijs
Henri van de Kamp, juryvoorzitter Betonprijs 2019
Uitreiking Betonprijs op het centrale Horecaplein 

16:30 - 18:30

Netwerkborrel 

aanmeldformulier bouwen
 aanmeldformulier bouwen