Themadag CIGRE B2 - 5 maart 2025
De Rode Draad: Lijnen als Ruggengraat van de Energietransitie
Met ambitieuze doelstellingen in het vooruitzicht, richt CIGRE B2 zich op de noodzakelijke uitbreidingen om het elektriciteitsnet toekomstbestendig te maken. Het Target Grid (TenneT uitwerking netscenario’s 2045) stelt ons in staat om ons te focussen op de aanzienlijke uitbreidingen die nodig zijn om het netwerk klaar te stomen voor de toekomst. Deze veranderingen zullen een grote impact hebben op het huidige en toekomstige hoogspanningsnet. Daarom nodigt CIGRE B2 je uit voor een inspirerende en informatieve bijeenkomst waarbij we ons richten op de uitdagingen én oplossingen die voor ons liggen.
Meer informatie over de studie comités vind je op onze website.
PROGRAMMA
Vanuit verschillende invalshoeken delen we kennis en gaan we in gesprek over:
Inpassing van lijnverbindingen en de huidige uitdagingen
Subthema’s: tracering van nieuwe lijnverbindingen, impact van (nieuwe) lijnverbindingen op spanningsasymmetrie in het net en de impact op aarden tijdens werkzaamheden.
Netcongestie, welke ‘snelle’ stappen worden er gezet om dit binnen de huidige mogelijkheden zo veel mogelijk te voorkomen
Subthema’s: aanpak netcongestie, (Dynamic) line rating en reconductoring.
Duurzaamheid, biodiversiteit en klimaatadaptatie in de lijnenwereld
Subthema’s: elektrificatie van lijnenprojecten, emissie besparingen, ontwikkelingen op gebied van vogelbescherming, en de impact van klimaatverandering op onze lijnverbindingen.
LOCATION
De LIK
Wolvenplein 29
3512 CK Utrecht
Attending by car: Please make sure to arrange a parking spot at Q-Park La Vie in Utrecht. From there, it's an 11-minute walk to the event location.
Parking costs are at your own expense.
CIGRE C0 Themeday
CIGRE C0 Themedayinfo@jbace.nl
CIGRE C0 Themedayinfo@jbace.nlhttps://www.aanmelder.nl/cigrec02025
2025-06-26
2025-06-26
OfflineEventAttendanceMode
EventScheduled
CIGRE C0 ThemedayCIGRE C0 Themeday0.00EUROnlineOnly2019-01-01T00:00:00Z
To be announcedTo be announced