Inhoud workshops Heeze 2026

Keuzeworkshops woensdag 10 juni om 11.15u en 14u

Workshop 1: Als het schuurt in de spreekkamer

Iedere huisarts kent ze: de patiënt bij wie het contact moeizaam verloopt. Gedrag dat wringt, weerstand oproept of moeilijk te plaatsen is. In deze workshop verkennen we wat er onder dat gedrag ligt. Welke emotie speelt er? Welke behoefte wordt niet gezien? Door anders te leren kijken, ontstaat ruimte voor begrip, verbinding en ander handelen.
Marian Blokland: Gedragswetenschapper en docent jaar 1 en3 
Monique Wijers:  Gedragswetenschapper en docent jaar 3

 

Workshop 2: Zie jij wat je niet ziet?

Laaggeletterdheid blijft vaak verborgen, maar speelt vaker een rol dan je denkt. Wat betekent dat voor jouw communicatie en praktijkvoering? Een huisarts deelt haar ervaring, inzichten en praktische aanpassingen die het verschil maken. Kleine verandering, grote impact.                                                                               
Anke Pril: huisarts en opleider

 

Workshop 3: Zorg en Veiligheid: samen sterker

Sommige casussen laten zich niet vervangen binnen één domein. Wat doe je als zorg en veiligheid elkaar raken? In deze workshop maak je kennis met het Zorg-Veiligheidshuis Maastricht- Heuvelland: het samenwerkingsverband dat experts uit verschillende domeinen verbindt om complexe problematiek in beweging te krijgen. Met praktijkvoorbeelden krijg je zicht op de mogelijkheden van domein overstijgende samenwerken.
Linda van Liere & Saskia Moerdijk: Zorg-Veiligheidshuis Maastricht -Heuvelland
Ruud Heg: huisarts, opleider en docent jaar 3

 

Workshop en wandeling op woensdag 15u, voor iedereen

Zorg voor mensen met een ernstige psychiatrische aandoening is altijd in beweging!

Stap uit de spreekkamer en kom letterlijk in beweging tijdens deze inspirerende workshop. Tijdens een gezamenlijke wandeling duiken we in het leven van een patiënt met complexe psychiatrie. We gaan aan de hand van casuïstiek in op je taakopvatting als huisarts en de organisatie van de zorg voor de patiënt met complexe psychische problematiek.
Priska Israel: huisarts en ggz kaderarts, huisartsdocent psychisch blok jaar 2

 

 

Keuzeworkshops om donderdag 11 juni 10.15u en 11.15u

Workshop 1: Van klacht naar kans: samen leren bij lichamelijke aanhoudende klachten.

Aios hebben veel te leren in de zorg voor mensen met aanhoudende klachten (ALK/SOLK). Vooral: hoe kom je tot een ander gesprek? Maar ook: hoe ga je om met eigen (diagnostische) onzekerheid of weerstand?

In deze workshop maken we inzichtelijk welk onderwijs aangeboden wordt aan de aios en bespreken we samen de leermogelijkheden in de opleidingspraktijk.
Marscha Luijckx: docent (leerlijn SOLK/ ALK), huisarts n.p., haptotherapeut.
Kirstin Ponse: huisarts en docent jaar 1

 

Workshop 2: De kunst van het afstemmen: communiceren met patiënten met een verstandelijke en/of een lichamelijke beperking

Hoe zorg je dat je echt contact maakt als communiceren niet vanzelfsprekend is? In deze workshop duiken we in de uitdagingen en de kansen van gesprekken met patiënten met een beperking en hun familie. Met praktische do’s & don’ts, herkenbare casuïstiek en verrassende inzichten die je meteen kunt toepassen in de praktijk.
Margreet Rutten: gedragswetenschapper en docent aan de huisartsopleiding Eindhoven en ervaringsdeskundige

 

Workshop 3: Escapespel Digitale Inclusie

Kun jij ontsnappen uit het digitale doolhof? In deze interactieve workshop stap je in de schoenen van een patiënt die minder digitaal vaardig is. Tijdens dit escapespel ervaar jij aan den lijve wat het betekent om vast te lopen in de digitale systemen. Verwacht uitdaging, verwarring en vooral: waardevolle inzichten. Want als je het zelf voelt, kun je het verschil maken.
Door FAZOB (Fonds Achterstandswijken Zuidoost-Brabant)

 

Workshop 4: Slimmer data leren gebruiken bij patiënten met complexe problemen

 

Tekst volgt nog

Inez Roest

Gaston Peek